Skedar med druvknopp, 3 st, silver, icke identifierade stämplar, Holland 1600-tal och 1700-tal.

Två med frånsidesgravyr. Längd 17-18 cm, total vikt 110 gram.

Slitage.

Tilläggslista

En eller möjligen två skedar 1700-tal.

Klubbat pris
5 800
512
534
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
24 sep 2017 22:43
5 800 SEK
24 sep 2017 22:43
5 800 SEK
24 sep 2017 22:43
5 600 SEK
24 sep 2017 22:34
5 400 SEK
24 sep 2017 22:34
5 200 SEK
24 sep 2017 22:33
5 000 SEK
24 sep 2017 22:33
4 800 SEK
24 sep 2017 22:33
4 800 SEK
24 sep 2017 22:24
4 400 SEK
24 sep 2017 22:24
4 200 SEK
24 sep 2017 22:18
3 900 SEK
24 sep 2017 22:18
3 700 SEK
23 sep 2017 19:10
3 500 SEK
17 sep 2017 0:00
3 300 SEK
17 sep 2017 0:00
3 255 SEK
16 sep 2017 11:06
3 000 SEK
16 sep 2017 1:18
2 700 SEK
14 sep 2017 19:47
900 SEK
13 sep 2017 15:04
300 SEK