Olof Elf

(Sverige, 1802-1872)
Olof Elf
(Sverige, 1802-1872)

OLOF ELF, minnestavla, Lillhärdal, Härjedalen, 1862.

"Bonden ärlige acktade och förståndige Olf Olfson Påleår är ägare till denna tafla, stor mägtigste Herren och Fursten Carl XV Oscar Ludwik år 1862, Målar Olof Elf". Uppklistrat papper. Ca 90 x 80 cm.

Skador. Slitage. Veck. Gulnad. Färgbortfall.

9 000
794
829
Utropspris
20 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
11 jun 2017 20:11
9 000 SEK
11 jun 2017 10:47
8 200 SEK