DALAHÄST, allmoge, Älvkarhed, Alfta, Hälsingland, troligtvis 1800-talets senare del.

Vitmålad med dekor av svart, gult och orange. Man och svans av garn. Höjd 16,5 cm.

Slitage. Skador. Färgbortfall. Senare garn. Torrsprickor.

Klubbat pris
12 500
1 109
1 157
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
11 jun 2017 21:49
12 500 SEK
11 jun 2017 21:49
12 000 SEK
5 jun 2017 23:18
10 500 SEK
5 jun 2017 23:18
10 000 SEK
5 jun 2017 20:48
9 090 SEK
5 jun 2017 20:46
8 900 SEK
5 jun 2017 19:42
8 200 SEK
5 jun 2017 19:42
8 000 SEK
5 jun 2017 19:42
7 900 SEK
5 jun 2017 19:41
6 700 SEK
5 jun 2017 19:41
6 500 SEK
5 jun 2017 19:38
6 200 SEK
5 jun 2017 19:25
6 000 SEK
4 jun 2017 20:28
3 500 SEK
4 jun 2017 19:55
1 800 SEK
1 jun 2017 20:01
1 500 SEK
1 jun 2017 17:11
500 SEK
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79