HÄNGSKÅP, allmoge, Forsa, Hälsingland, 1700-talets senare del.

Framtagen originalfärg i brunt, blått, gult och rött. Svängt, profilerat krön. Dörrpar med bakomliggande hyllplan. Bredd 81,5 cm, djup 33 cm, höjd 98 cm. Nyckel finns.

Slitage. Färgbortfall. Maskstungen. Smärre skador.

Klubbat pris
5 700
503
525
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
11 jun 2017 22:14
5 700 SEK
11 jun 2017 22:13
5 500 SEK
11 jun 2017 22:13
5 500 SEK
11 jun 2017 22:13
5 300 SEK
11 jun 2017 22:13
5 100 SEK
11 jun 2017 22:13
5 000 SEK
11 jun 2017 22:12
4 800 SEK
11 jun 2017 22:12
4 600 SEK
11 jun 2017 22:12
4 400 SEK
11 jun 2017 22:11
4 200 SEK
11 jun 2017 22:01
4 000 SEK
11 jun 2017 19:41
3 750 SEK
11 jun 2017 10:48
3 550 SEK
1 jun 2017 18:30
2 000 SEK
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79