Madeleine Pyk – en samling F769

SKRIN, allmoge, Hälsingland, märkt LPD 1847

Blåmålat med dekor av stiliserade blommor på fronten. Längd 38 cm, bredd 37,5 cm, höjd 27 cm.

Slitage. Skador. Torrsprickor. Utbytta gångjärn. Lås saknas. Två lister senare.

Klubbat pris
1 650
157
179
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
11 jun 2017 20:57
1 650 SEK
11 jun 2017 20:57
1 550 SEK
11 jun 2017 15:52
1 500 SEK
7 jun 2017 20:53
700 SEK
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79