KORG, allmoge, Delsbo, Hälsingland, 1800-talets mitt

Målad i blått, rött och grönt. Med stämpeldekor. Uppsvängt handtag. Längd 41 cm, bredd 41 cm, höjd 32 cm.

Slitage. Smärre skador. Senare fästen till handtaget.

Klubbat pris
3 400
323
369
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
11 jun 2017 18:21
3 400 SEK
11 jun 2017 18:21
3 200 SEK
11 jun 2017 17:33
3 100 SEK
8 jun 2017 6:39
2 900 SEK
8 jun 2017 6:39
2 900 SEK
5 jun 2017 12:42
2 600 SEK
5 jun 2017 12:42
2 400 SEK
4 jun 2017 23:35
2 100 SEK
3 jun 2017 10:02
2 000 SEK
3 jun 2017 10:01
1 900 SEK
3 jun 2017 10:01
1 800 SEK
1 jun 2017 14:46
1 500 SEK
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79