SKÅLFAT, lergods, allmoge. Hälsingland. Daterad 1843

Glaserat i gult, brunt och grönt. Delvis hemrad dekor. Diameter 32,5 cm höjd 9,5 cm.

Sprickor. Avslag. Slitage.

Klubbat pris
1 600
141
147
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (13 bud)
11 jun 2017 0:59
1 600 SEK
11 jun 2017 0:59
1 500 SEK
11 jun 2017 0:59
1 450 SEK
10 jun 2017 23:35
900 SEK
10 jun 2017 23:35
850 SEK
10 jun 2017 20:52
650 SEK
10 jun 2017 20:52
600 SEK
9 jun 2017 10:53
550 SEK
9 jun 2017 10:53
500 SEK
1 jun 2017 21:12
405 SEK
1 jun 2017 17:47
355 SEK
1 jun 2017 17:47
350 SEK
1 jun 2017 16:48
300 SEK
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79