FÄSTMÖSKRIN, allmoge, Ljusdal, Hälsingland, 1800-talets första hälft

Målat i grått, grönt, rött och gult. Snedställt, räfflat lock. Sidor och front med räfflade fyllningar. Längd 35 cm, bredd 28,5 cm, höjd 22 cm.

Slitage. Torrsprickor. Smärre skador.

Klubbat pris
4 400
417
478
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
11 jun 2017 21:17
4 400 SEK
11 jun 2017 21:17
4 200 SEK
11 jun 2017 20:15
3 800 SEK
11 jun 2017 19:32
2 400 SEK
11 jun 2017 19:21
2 200 SEK
1 jun 2017 22:15
2 000 SEK
1 jun 2017 18:28
1 500 SEK
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79