BONADSMÅLNING, allmoge, Småland, Anders Andersson, Femsjö-gruppen, märkt AAS 1817

Märkt PGS KPD 1817. Bibliska motiv, bland annat tre vise män, visa fåvitska jungfur samt konung Herodes och tjänaren. Nederst jaktscen. Ca 120 x 203 cm.

Slitage. Skador. Veck. Hål. På baksidan kantförstärkningar.

Klubbat pris
44 100
4 184
4 788
Utropspris
20 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
11 jun 2017 20:32
44 100 SEK
11 jun 2017 20:32
42 100 SEK
11 jun 2017 20:31
31 000 SEK
11 jun 2017 20:31
30 000 SEK
11 jun 2017 8:40
25 000 SEK
11 jun 2017 8:40
24 000 SEK
1 jun 2017 21:27
22 000 SEK
1 jun 2017 21:27
21 000 SEK
1 jun 2017 21:27
20 500 SEK
1 jun 2017 21:27
18 500 SEK
1 jun 2017 21:27
18 000 SEK
1 jun 2017 21:14
17 500 SEK
1 jun 2017 21:14
17 000 SEK
1 jun 2017 20:55
15 500 SEK
1 jun 2017 20:09
15 000 SEK
1 jun 2017 17:54
500 SEK