SYBORD, Empirstil, 1900-talets första hälft.

Mahogny. Uppfällbart lock med bakomliggande fack. Skuren dekor. Fotavslutningar i form av tassar. Längd 59 cm. Bredd 49 cm. Höjd 73,5 cm.

Omfattande slitage. Fläckar. Nyckel saknas.

Klubbat pris
400
35
37
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (3 bud)
9 jun 2017 22:07
400 SEK
9 jun 2017 22:00
350 SEK
9 jun 2017 5:13
300 SEK