Madeleine Pyk – en samling F769

BORD, Kina, 1800-talets senare del.

Målad, kinesiserande dekor. Profilerad skiva och sarg. En låda, svarvade ben. Lös skiva av glas. Längd 84 cm, bredd 55 cm, höjd 69 cm.

Slitage. Färgbortfall. Nyckel saknas. Lös glas skiva.

Klubbat pris
4 200
398
456
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
6 jul 2017 19:14
4 200 SEK
6 jul 2017 19:14
4 000 SEK
6 jul 2017 18:37
3 000 SEK
4 jul 2017 11:58
2 000 SEK
30 jun 2017 22:37
300 SEK