MÅLNING, tusch och akvarell på papper. Kina, troligen tidigt 1900-tal efter äldre mästare.

Föreställande två danserskor framför ett sällskap. Motivets mått 41x76 cm. Mått med ram 59x116 cm.

Rullveck, fläckar, rispor, slitage.

Proveniens

Utropspris
2 000 SEK