SKULTPUR, försilvrad. Indien, 1900-tal.

Ganesha avbildad stående på lotustron med attribut i händerna. Höjd 14,8 cm.

Nagg vid foten, slitage.

Proveniens

Klubbat pris
3 200
304
347
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
6 jul 2017 13:50
3 200 SEK
6 jul 2017 13:50
3 000 SEK
6 jul 2017 13:50
2 900 SEK
6 jul 2017 10:59
2 700 SEK
6 jul 2017 10:59
2 500 SEK
6 jul 2017 10:58
2 200 SEK
6 jul 2017 10:58
2 000 SEK
6 jul 2017 10:58
1 600 SEK
6 jul 2017 10:58
1 500 SEK
6 jul 2017 10:58
1 300 SEK
6 jul 2017 10:58
1 200 SEK
6 jul 2017 6:49
1 000 SEK
5 jul 2017 23:56
900 SEK
4 jul 2017 11:51
850 SEK
30 jun 2017 15:19
750 SEK
29 jun 2017 6:45
600 SEK
28 jun 2017 21:14
500 SEK