SKULPTUR, brons. Indien, 1900-tal.

Shiva avbildad stående på en hand på den lilla dvärgen. Höjd 32 cm.

Anlupen, slitage.

Proveniens

Klubbat pris
2 700
256
293
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
9 jun 2017 20:54
2 700 SEK
9 jun 2017 20:51
2 500 SEK
9 jun 2017 20:51
2 410 SEK
9 jun 2017 20:41
2 201 SEK
9 jun 2017 20:41
2 001 SEK
9 jun 2017 20:41
1 901 SEK
9 jun 2017 20:41
1 801 SEK
9 jun 2017 20:41
1 701 SEK
9 jun 2017 20:41
1 601 SEK
9 jun 2017 10:12
1 500 SEK
2 jun 2017 20:15
1 100 SEK
31 maj 2017 4:18
1 000 SEK
30 maj 2017 22:27
950 SEK
30 maj 2017 19:21
300 SEK