GUDOM, brons. Qingdynastin, 1800-tal eller äldre.

Stående gudom krönt av rkona som utgörs av många huvuden toppat av gudom. Höjd 42 cm.

Skador, hål, anlupen.

Proveniens

Klubbat pris
2 400
228
261
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
9 jun 2017 9:59
2 400 SEK
9 jun 2017 0:49
2 200 SEK
30 maj 2017 16:18
2 000 SEK