SKÅP, lack. Japan, Meiji (1868-1912).

Med åtta lådor. Dekor i lack av fåglar i lövverk. Mått 27,5x27,5x16 cm.

Slitage, skador, sprickor.

Proveniens

Klubbat pris
1 500
142
163
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
9 jun 2017 22:20
1 500 SEK
7 jun 2017 21:15
1 400 SEK
5 jun 2017 16:04
1 300 SEK
30 maj 2017 5:11
1 200 SEK
30 maj 2017 5:11
1 101 SEK
29 maj 2017 13:45
1 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02