OPIUMVIKTER, två stycken, brons. Burma, omkring 1900.

I form av fåglar. Höjd 6,5 cm.

Slitage, anlupna.

Proveniens

Klubbat pris
700
66
76
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (9 bud)
9 jun 2017 21:28
700 SEK
9 jun 2017 14:37
650 SEK
9 jun 2017 14:37
600 SEK
5 jun 2017 22:43
550 SEK
5 jun 2017 22:43
500 SEK
2 jun 2017 23:30
450 SEK
2 jun 2017 23:30
400 SEK
2 jun 2017 12:57
350 SEK
30 maj 2017 14:30
300 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02