SKULPTUR, alabaster. Indien, 1900-tal.

Sittande på tron i meditativ ställning med tiger vid sockel, rikt bemålad och förgylld. Höjd 38 cm.

Slitage, nagg.

Proveniens

Klubbat pris
2 000
177
187
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
9 jun 2017 22:34
2 000 SEK
9 jun 2017 22:33
1 900 SEK
9 jun 2017 22:32
1 800 SEK
9 jun 2017 22:32
1 700 SEK
9 jun 2017 22:32
1 600 SEK
9 jun 2017 22:31
1 500 SEK
9 jun 2017 22:30
1 400 SEK
9 jun 2017 22:30
1 300 SEK
9 jun 2017 22:05
1 200 SEK
9 jun 2017 22:03
1 100 SEK
8 jun 2017 10:44
1 000 SEK
5 jun 2017 22:46
800 SEK
4 jun 2017 20:05
750 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02