Madeleine Pyk – en samling F769

SKULPTUR, trä. Indien, tidigt 1900-tal.

I form av en mager man, naturalistiskt bemålad. Höjd 48 cm.

Torksprickor, nagg.

Proveniens

Klubbat pris
1 300
123
141
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
9 jun 2017 21:32
1 300 SEK
9 jun 2017 21:32
1 255 SEK
3 jun 2017 18:43
1 100 SEK
2 jun 2017 23:41
1 000 SEK
2 jun 2017 13:03
950 SEK
1 jun 2017 11:18
850 SEK
31 maj 2017 11:47
450 SEK
30 maj 2017 23:31
400 SEK
30 maj 2017 12:26
350 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02