MASK, trä. Sydostasien, tidigt 1900-tal.

Målad dekor föreställande mytologiskt väsen. Höjd 50 cm.

Skador, lagningar. Lösa delar, delar saknas.

Proveniens

Klubbat pris
2 600
247
282
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
9 jun 2017 20:37
2 600 SEK
9 jun 2017 20:37
2 400 SEK
9 jun 2017 11:24
2 000 SEK
7 jun 2017 11:52
1 000 SEK
7 jun 2017 7:42
500 SEK
2 jun 2017 19:43
350 SEK
2 jun 2017 19:10
300 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02