RULLMÅLNING, färg på papper. Japan, 1900-tal.

Motiv av tranar bland körsbärsträd, kalligrafi samt ett rött sigill. Motivets mått ca 50,5x116 cm.

Vikveck. Kantskador. Smutsig. Rullningsveck. Repor.

Klubbat pris
400
35
36
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (3 bud)
9 jun 2017 22:16
400 SEK
9 jun 2017 21:40
350 SEK
4 jun 2017 20:59
300 SEK