SKÅP, Kina, 1900-tal.

SKÅP, Kina, 1900-tal.

Tre dörrar med bakomliggande hyllplan med lådor. Bemålade i rött och guld av växtligheter och landskapsmiljö. Mässingbeslag. Bredd 133 cm, djup 35 cm, höjd 85 cm. Nycklar finns.

Slitage. Repor. Märken. Skadade lådor. Lösa delar av lådor. Kantskador.

Klubbat pris
1 200
106
111
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
3 jun 2017 8:25
1 200 SEK
31 maj 2017 15:38
1 100 SEK
29 maj 2017 19:36
1 000 SEK