MÅLNING, av Wu Shidan. Kina, signerad och daterad 1942.

Motiv av lekande barn i trädgårdsmiljö, kalligrafi samt två röda sigill. Signerad och daterad år "renwu", vilket motsvarar 1942. Mått ca 43x19 cm.

Vikveck. Blekt. Små hål. Möjligtvis bleknat.

Klubbat pris
3 209
283
295
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
9 jun 2017 21:35
3 209 SEK
9 jun 2017 21:35
3 009 SEK
9 jun 2017 21:35
2 809 SEK
9 jun 2017 21:35
2 609 SEK
9 jun 2017 21:30
2 409 SEK
9 jun 2017 21:30
2 209 SEK
9 jun 2017 21:30
2 009 SEK
9 jun 2017 21:30
1 909 SEK
9 jun 2017 18:12
1 809 SEK
9 jun 2017 18:12
1 709 SEK
9 jun 2017 18:12
1 609 SEK
9 jun 2017 18:12
1 509 SEK
9 jun 2017 8:32
1 200 SEK
9 jun 2017 8:32
1 100 SEK
8 jun 2017 16:17
1 000 SEK
4 jun 2017 9:38
600 SEK
3 jun 2017 16:01
350 SEK
30 maj 2017 6:50
300 SEK