MÅLNING, av Xue Yuelou. Signerad och daterad 1929.

Med motiv av figurer i landskapsmiljö, kalligrafi på både fram och baksida samt två röda sigill. Daterad år "yisi", vilket motsvarar 1929. Mått ca 42x17,5 cm.

Slitage. veck. Solfjäder lös. Revor. Möjligtvis blekt. Missfärgningar.

Klubbat pris
5 800
550
630
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
9 jun 2017 21:06
5 800 SEK
9 jun 2017 21:06
5 800 SEK
9 jun 2017 21:06
5 600 SEK
9 jun 2017 21:06
5 400 SEK
9 jun 2017 20:50
5 200 SEK
9 jun 2017 20:50
5 000 SEK
9 jun 2017 8:33
2 600 SEK
4 jun 2017 9:38
2 400 SEK
3 jun 2017 3:27
2 200 SEK
30 maj 2017 18:52
2 000 SEK
30 maj 2017 18:52
2 000 SEK
30 maj 2017 18:52
1 700 SEK
30 maj 2017 18:52
1 600 SEK
30 maj 2017 16:17
1 500 SEK
30 maj 2017 6:54
300 SEK