MÅLNING, av Liu Erjia, signerad och daterad 1932.

Tusch och färg på papper, med motiv av blommor, kalligrafi på både fram och baksida samt två röda sigill. Mått på målning ca 46x20 cm.

Veck. Fläckar. Missfärgningar. Möjligtvis blekt.

Klubbat pris
6 600
626
717
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
9 jun 2017 21:36
6 600 SEK
9 jun 2017 21:36
6 400 SEK
9 jun 2017 15:53
6 200 SEK
9 jun 2017 15:53
6 000 SEK
9 jun 2017 15:53
5 200 SEK
9 jun 2017 15:53
5 000 SEK
9 jun 2017 15:53
3 200 SEK
9 jun 2017 15:53
3 000 SEK
9 jun 2017 8:31
1 600 SEK
8 jun 2017 22:50
1 500 SEK
8 jun 2017 22:50
1 500 SEK
8 jun 2017 2:05
1 300 SEK
4 jun 2017 9:39
1 200 SEK
4 jun 2017 9:39
1 200 SEK
3 jun 2017 3:25
1 000 SEK
2 jun 2017 16:44
600 SEK
30 maj 2017 6:49
300 SEK