MÅLNING, av Chen Donghu, signerad och daterad 1942.

Med motiv av fågel på kvist, kalligrafi på både fram och baksida, samt tre röda sigill. Signerad samt daterad år "renwu", vilket motsvarar 1942. Mått på målning ca 45x19 cm.

Veck. Slitage. Lös på nedre del av solfjäder. Revor. Möjligtvis blekt.

Klubbat pris
8 500
806
923
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
9 jun 2017 21:27
8 500 SEK
9 jun 2017 21:27
8 400 SEK
9 jun 2017 21:25
8 200 SEK
9 jun 2017 21:25
8 000 SEK
9 jun 2017 21:24
7 800 SEK
9 jun 2017 21:24
7 600 SEK
9 jun 2017 21:15
7 400 SEK
9 jun 2017 21:15
7 200 SEK
9 jun 2017 21:02
7 000 SEK
9 jun 2017 21:02
6 800 SEK
9 jun 2017 20:56
6 700 SEK
9 jun 2017 20:56
6 500 SEK
9 jun 2017 20:48
6 200 SEK
9 jun 2017 20:48
6 000 SEK
9 jun 2017 8:28
3 000 SEK
30 maj 2017 18:55
1 500 SEK
30 maj 2017 6:12
350 SEK
29 maj 2017 18:01
300 SEK