DERRIÈRE LE MIROIR, tidskrift, "Hommage a Georges Braque", No. 144-145-146, 1964.

Innehåller en orginallitografi av Mirò, Tal Coat, Ubac, Pallut, Picasso samt litografier efter andra konstnärer. Picasso är dubbelsidig, 38x56 cm

Slitage. Gulnad. Mindre skador.

Proveniens

Från en svensk privat samling.

Cramer 87 samt 124. Mourlot 401 samt 351a.

Klubbat pris
1 501
132
138
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
16 jun 2017 22:19
1 501 SEK
16 jun 2017 22:19
1 401 SEK
16 jun 2017 22:19
1 301 SEK
16 jun 2017 22:19
1 201 SEK
16 jun 2017 22:18
1 200 SEK
9 jun 2017 8:50
1 100 SEK
9 jun 2017 8:50
1 000 SEK
9 jun 2017 8:50
1 000 SEK
9 jun 2017 8:50
850 SEK
9 jun 2017 8:50
800 SEK
9 jun 2017 8:49
750 SEK
9 jun 2017 8:49
700 SEK
9 jun 2017 8:49
650 SEK
9 jun 2017 8:49
600 SEK
9 jun 2017 8:49
550 SEK
9 jun 2017 8:49
500 SEK
9 jun 2017 8:49
450 SEK
9 jun 2017 8:49
400 SEK
5 jun 2017 23:25
350 SEK
3 jun 2017 23:02
300 SEK
Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95