DERRIÈRE LE MIROIR, tidskrift, 2:a upplagan "Sur quatre murs", No. 36-37-38, 1951.

Innehåller litografier efter Braque, Matisse, Mirò, Chagall, Léger och Bazaine. Litografin av Matisse är tresidig, 31x83. Miro, 38x81 cm.

Slitage. Anteckningar i blyerts.

Proveniens

Från en svensk privat samling.

Klubbat pris
2 400
213
222
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
16 jun 2017 22:18
2 400 SEK
16 jun 2017 21:42
2 200 SEK
16 jun 2017 21:42
2 000 SEK
16 jun 2017 21:42
2 000 SEK
16 jun 2017 20:53
1 900 SEK
16 jun 2017 20:53
1 800 SEK
16 jun 2017 20:53
1 700 SEK
16 jun 2017 20:53
1 600 SEK
16 jun 2017 16:21
1 100 SEK
16 jun 2017 16:21
1 000 SEK
7 jun 2017 21:56
300 SEK
Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95