Arne Jones E1299

DERRIÈRE LE MIROIR, tidskrift, "Sur 4 murs", No. 107-108-109, 1959.

Innehåller 4 litografier av Miro, Chagall, Giacometti, Tal Coat. Litografin av Marc Chagall är dubbelsidig, 38x56 cm.

Slitage. Mindre gulnad. Obetydligt kantstött. Enstaka mindre fläck.

Proveniens

Från en svensk privat samling.

Klubbat pris
3 001
285
326
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
16 jun 2017 22:14
3 001 SEK
16 jun 2017 22:14
3 000 SEK
16 jun 2017 22:13
2 800 SEK
16 jun 2017 21:42
2 600 SEK
16 jun 2017 21:42
2 400 SEK
16 jun 2017 21:42
2 400 SEK
16 jun 2017 17:18
2 200 SEK
16 jun 2017 17:18
2 000 SEK
16 jun 2017 16:20
1 100 SEK
16 jun 2017 16:20
1 000 SEK
7 jun 2017 21:57
550 SEK
7 jun 2017 21:57
500 SEK
4 jun 2017 13:54
300 SEK
Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95