Henry Chalfant

(USA, Född 1940)
Henry Chalfant
(USA, Född 1940)

HENRY CHALFANT, fotografi, gelatin silver print, signerat.

"Duro". 76 x 14 cm. Förlaga till bild i boken Subway Art (1984).

Gulnad. Slitage.

Proveniens

Upptagen på sid 10 - 11 i Martha Cooper & Henry Chalfants bok, "Subway Art", éditions Thames & Hudson, från 1984.

7 200
639
667
Utropspris
40 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
15 okt 2017 21:58
7 200 SEK
15 okt 2017 20:12
7 000 SEK
7 okt 2017 10:18
3 000 SEK
6 okt 2017 17:41
1 000 SEK
6 okt 2017 7:00
500 SEK