Keith Haring

(USA, 1958-1990)
Keith Haring
(USA, 1958-1990)

KEITH HARING, signerad, Daily News Magazine, "For Tony, Love", dat. -85.

Teckning med hjärta. Tusch på Daily News Magazine, New York, August 4, 1985.
29,5 x 25,5 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

*Fredrik Roos, gåva till nuvarande ägare på 1980-talet.
*Bengtsson Fine Art, Malmö, Sweden.

Konstnär

Klubbat pris
8 000
710
748
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
15 okt 2017 22:16
8 000 SEK
15 okt 2017 22:15
7 000 SEK
15 okt 2017 21:15
6 000 SEK
15 okt 2017 21:14
5 000 SEK
14 okt 2017 22:19
3 000 SEK
11 okt 2017 21:56
501 SEK