928855

Robert Högfeldt

(Sverige, 1894-1986)

ROBERT HÖGFELDT, akvarell på papper, signerad R. Högfeldt.

"Dagsregn", bildmått 25,5 x 34,5 cm.

Monterad mot bakstycke. Inga synliga skador. Ej examinerad ur ram.

Robert Högfeldt "Högfeldts Bästa", Bra böcker, Höganäs, tryckt i Spanien 1979, avbildad sid 61.

Klubbat pris
40 500
3 924
4 421
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (51 bud)
11
9 jul 2017 21:31
40 500 SEK
9
9 jul 2017 21:31
39 500 SEK
11
9 jul 2017 21:26
38 500 SEK
9
9 jul 2017 21:26
37 500 SEK
11
9 jul 2017 21:24
36 500 SEK