FIGURER, fyra st, parian, Gustafsberg, tidigt 1900-tal.

"Flicka med skål", 1901, 25 cm. "Förebråelse", 1925, höjd 23 cm. "Kyssen", höjd 23 cm. "Flicka med Blommor", 1912, höjd 24 cm.

En med lagat finger. En med nagg och sprickor. En med lagad skål.

Klubbat pris
1 100
98
102
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
22 aug 2017 20:34
1 100 SEK
22 aug 2017 20:33
1 000 SEK
22 aug 2017 20:33
975 SEK
22 aug 2017 18:40
925 SEK
22 aug 2017 18:40
875 SEK
22 aug 2017 14:40
800 SEK
21 aug 2017 21:28
650 SEK