VASER, tre st samt TAZZA, parian, Gustafsberg och Rörstrand, sekelskiftet 1900.

Två Rörstrand vaser med kinesiserande dekor, höjd 24 och 26 cm. Balusterformad vas med uppsvängda hänklar, höjd 36 cm. Tazza "Idunaskål", J E Ericsson, diameter 29 cm.

Några lagningar och mindre nagg.

Klubbat pris
1 000
88
92
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
22 aug 2017 20:23
1 000 SEK
19 aug 2017 17:06
650 SEK
12 aug 2017 22:02
300 SEK