SKÅLAR, två st samt VAS, parian, Gustafsberg och Rörstrand, sekelskiftet 1900.

"Amorin med kärve", Gustafsberg, sent 1800-tal, höjd 27 cm. Amorin med båt, längd 22 cm och tomenissar med hjälm, delvis glaserad, Rörstrand, höjd 23 cm.

Tomtar med lagade verktyg, något instabil. Vas med lagning och några bränningsdefekter.

Klubbat pris
1 400
124
129
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
22 aug 2017 22:27
1 400 SEK
22 aug 2017 22:27
1 300 SEK
22 aug 2017 22:27
1 100 SEK
22 aug 2017 22:26
1 000 SEK
22 aug 2017 22:26
1 000 SEK
22 aug 2017 22:21
800 SEK
22 aug 2017 22:05
750 SEK
22 aug 2017 22:05
750 SEK
22 aug 2017 22:05
700 SEK
22 aug 2017 22:05
650 SEK
22 aug 2017 22:04
600 SEK
22 aug 2017 22:04
550 SEK
22 aug 2017 19:18
500 SEK
11 aug 2017 8:46
350 SEK
8 aug 2017 15:03
300 SEK