Alvar Jansson

(Sverige, 1922-1991)
Alvar Jansson
(Sverige, 1922-1991)

ALVAR JANSSON, olja på duk, signerad A.J

"Motiv från Skåne". 34 x 43 cm.

Dukkantsbandet har lossnat. Färgbortfall vid dukens fyra hörn

Proveniens

Galerie Belle, Västerås.

Klubbat pris
2 800
266
304
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
4 sep 2017 19:58
2 800 SEK
4 sep 2017 19:58
2 750 SEK
30 aug 2017 13:18
2 600 SEK
30 aug 2017 13:18
2 400 SEK
30 aug 2017 13:18
2 300 SEK
30 aug 2017 13:18
2 100 SEK
25 aug 2017 18:15
1 600 SEK
22 aug 2017 14:23
1 500 SEK
22 aug 2017 13:53
1 200 SEK