ROLAND LINDBEG, collage, signerad.

Utan titel. 39,5 x 40 cm.

Repor i collagets olika delar. Ej examined ur ram.

Proveniens

Galerie Belle, Västerås.

Inför öppningen av Galerie Belle (1967-1987) på Slottsgatan i i Västerås var Roland Lindberg invigningskonstnär. Lindberg deltog under 1980-talet i en serie utställningar under namnet, De Nio. Utställarna i gruppen var Ragnar Persson, Calle Johansson, John-E Franzen, Gustaf Skoglund, Rune Nilsson, Ture Fabiansson, Ulf Aschan och Majken Johansson.

Klubbat pris
661
58
61
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
4 sep 2017 22:48
661 SEK
4 sep 2017 22:48
611 SEK
4 sep 2017 21:19
550 SEK
4 sep 2017 21:19
500 SEK
22 aug 2017 14:28
450 SEK
22 aug 2017 14:28
400 SEK
21 aug 2017 18:53
300 SEK