TECKNINGAR OCH HANDKOLORERAD GRAFIK, 5 st, Hans Wigert och Lena Cronqvist.

Lena Cronqvist, kulspetspenna på papper. 15 x 10,5 cm. A tergo signerad samt med påskrift: "vernissage 6(11 1971 på Galleri Belle, Västerås, vid samtal med Jan Håfström".
Hans Wigert, blandteknik på papper, signerad med dedikation samt daterad -74. "Pimpelfiskare". 19 x 13,5 cm.
Hans Wigert, blyerts på papper, signerad och daterad 26.1.1986 samt med dedikation. "Titta, titta, en tita!"23,5 x 19 cm.
Hans Wigert, handkolorerad etsning, 1983, signerad med hälsning. Fågel. P: 7,2 x 10 cm.
Hans Wigert, handkolorerad etsning, signerad och numrerad 5/30 samt med hälsning. "Börsnyheter". P: 16 x 17,3 cm.

Oramade, fläckar, veck. Cronqvist-teckningen gulnad.

Proveniens

Galleri Belle, Västerås.

Klubbat pris
2 600
229
239
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
4 sep 2017 22:35
2 600 SEK
4 sep 2017 22:35
2 400 SEK
4 sep 2017 22:35
2 400 SEK
31 aug 2017 5:21
2 200 SEK
22 aug 2017 4:04
2 000 SEK
22 aug 2017 4:04
1 900 SEK
21 aug 2017 22:42
1 700 SEK
21 aug 2017 22:42
1 600 SEK
21 aug 2017 19:33
1 500 SEK
21 aug 2017 19:33
1 400 SEK
21 aug 2017 18:49
1 000 SEK