AMPEL, för fyra ljus, empire, 1800-talets början.

Förgylld brons och patinerad metall. Ljusarmar med anfanger i form av figurmaskaroner. Höjd 64, diam 37 cm.

Ställvis sliten förgyllning. Ovansida på skålformation med två borrade hål.

Klubbat pris
27 000
2 396
2 500
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (30 bud)
20 sep 2017 20:05
27 000 SEK
20 sep 2017 20:03
26 000 SEK
20 sep 2017 20:03
25 500 SEK
20 sep 2017 20:03
25 000 SEK
20 sep 2017 20:02
24 000 SEK
20 sep 2017 20:02
23 500 SEK
20 sep 2017 20:02
23 000 SEK
20 sep 2017 20:01
22 000 SEK
20 sep 2017 20:01
21 500 SEK
20 sep 2017 20:01
19 500 SEK
20 sep 2017 20:01
19 000 SEK
20 sep 2017 20:01
18 600 SEK
20 sep 2017 20:00
17 100 SEK
20 sep 2017 19:59
16 600 SEK
20 sep 2017 19:59
16 500 SEK
20 sep 2017 19:59
14 100 SEK
20 sep 2017 19:59
13 600 SEK
20 sep 2017 19:58
13 300 SEK
20 sep 2017 19:58
12 800 SEK
20 sep 2017 16:49
8 400 SEK
20 sep 2017 16:49
8 200 SEK
20 sep 2017 11:08
8 000 SEK
20 sep 2017 8:28
7 800 SEK
19 sep 2017 21:39
7 600 SEK
19 sep 2017 5:35
7 400 SEK
19 sep 2017 5:35
7 251 SEK
18 sep 2017 17:23
7 000 SEK
18 sep 2017 16:38
5 000 SEK
17 sep 2017 9:17
4 400 SEK
13 sep 2017 21:49
4 000 SEK