KEDJA samt HÄNGE med snäckskalkamé, 18K guld.

Kedja, Bostonlänk, doserat med otydliga stämplar. Längd ca 43 cm. Hänge föreställande jungfru Maria, Schutz Lindahl, Uppsala, 1976. Höjd ca 5 cm. Totalvikt ca 21,2 g.

Snäckskalkamé har troligen blivit omklistrad i infattningen. Bruksslitage.

Klubbat pris
3 030
269
283
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (19 bud)
8
20 sep 2017 19:28
3 030 SEK
20 sep 2017 19:27
2 830 SEK
8
20 sep 2017 19:27
2 815 SEK
20 sep 2017 17:35
2 615 SEK
20 sep 2017 17:35
2 415 SEK
20 sep 2017 13:23
2 215 SEK
20 sep 2017 13:23
2 015 SEK
20 sep 2017 13:22
1 915 SEK
20 sep 2017 13:22
1 815 SEK
20 sep 2017 13:22
1 715 SEK
20 sep 2017 13:22
1 615 SEK
20 sep 2017 10:49
1 515 SEK
20 sep 2017 10:49
1 415 SEK
18 sep 2017 10:30
1 411 SEK
15 sep 2017 14:10
1 311 SEK
14 sep 2017 16:01
1 211 SEK
14 sep 2017 16:01
1 200 SEK
13 sep 2017 15:23
1 000 SEK
13 sep 2017 12:46
700 SEK