BROSCH med snäckskalkamé, seedpärlor och troligen syntetiska rubiner.

14K guld, ej stämplad. Längd ca 5,5 cm. Totalvikt ca 4,8 g.

En syntetisk rubin har troligen blivit omklistrad i infattningen. Seedpärlorna är något skadade. Bruksslitage.

Klubbat pris
650
62
71
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (7 bud)
29 sep 2017 17:28
650 SEK
29 sep 2017 16:57
600 SEK
29 sep 2017 16:57
570 SEK
29 sep 2017 13:47
450 SEK
29 sep 2017 13:47
400 SEK
28 sep 2017 11:18
350 SEK
22 sep 2017 17:50
300 SEK