ARMBAND med en rosa, odlad mabépärla och en vit, odlad pärla.

Ø ca 9,25 mm och 5,50 mm. Tegellänk. 18K guld med svensk importstämpel. Längd ca 16,5 cm. Totalvikt ca 13,1 g.

Rosa pärlan med krackelering. Båda odlade pärlorna med mindre ojämnheter på ytan. Bruksslitage.

Utropspris
4 000 SEK