RING med fyra, fasettslipade, troligen syntetiska safirer.

Schutz Lindahl, Uppsala, 1979/1980, 18K guld. Storlek 17,25/54. Totalvikt ca 10,5 g.

Stenarna med några mindre nagg. Bruksslitage, mindre repor.

Klubbat pris
1 100
98
102
Utropspris
3 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
20 sep 2017 10:50
1 100 SEK
19 sep 2017 23:26
1 000 SEK
19 sep 2017 17:30
800 SEK
17 sep 2017 6:36
750 SEK
13 sep 2017 15:35
700 SEK