AMPEL, empire, stockholmsarbete, tidigt 1800-tal.

Stomme av målad plåt med monteringar av delvis förgylld och patinerad brons. I form av antik oljelampa med dekor av örnhuvuden. För tre ljus. Lösa ljusmanschetter. Höjd ca 70 cm.

Slitage. Renoverad. Kompletterad. Repor.

Klubbat pris
5 400
512
586
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
20 sep 2017 8:27
5 400 SEK
18 sep 2017 17:12
5 200 SEK
18 sep 2017 17:12
5 200 SEK
14 sep 2017 18:47
4 800 SEK
13 sep 2017 21:47
2 000 SEK
13 sep 2017 12:52
300 SEK