KUNGLIG MEDALJ, guld 23 k, "FÖR NIT OCH REDLIGHET I RIKETS TJÄNST", 1992. Vikt ca 13 gram.

Åtsidan med Kung Carl XVI Gustaf i profil. Frånsidan med ekblad samt graverat namn. Ovan en krönande kunglig krona. Att hängas om halsen i blått och gult sidenband, knutet i rosett. Medaljens höjd ca 38 mm. I etui

Smärre slitage. Ytliga enstaka repor. Gravyr.

Klubbat pris
3 000
265
276
Utropspris
3 500 SEK
Budhistorik (8 bud)
17 sep 2017 16:56
3 000 SEK
17 sep 2017 16:56
2 800 SEK
17 sep 2017 16:56
2 600 SEK
17 sep 2017 13:53
2 400 SEK
17 sep 2017 13:53
2 200 SEK
16 sep 2017 18:54
1 701 SEK
16 sep 2017 18:54
1 601 SEK
14 sep 2017 20:25
1 500 SEK