KUNGLIGA VASAORDEN, minatyrtecken, omkring 1900-talets mitt.

Delvis förgylld metall och emalj.
Vitemaljerat Malteserkors med kronor vid korsvinklarna. En centrerad vasakärve med ordens motto "GUSTAF DEN TREDIE INSTIKTARE MDCCLXXII".
Höjd 22 mm (endast tecken). I grönt band att hängas vid bröstet.

Bruks- och åldersbetingat slitage. repor och mindre missfärgad.

Klubbat pris
730
65
68
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
20 sep 2017 19:16
730 SEK
20 sep 2017 19:16
680 SEK
13 sep 2017 23:41
400 SEK
13 sep 2017 23:41
350 SEK
13 sep 2017 13:43
300 SEK