Madeleine Pyk – en samling F769

TAVANNES, fickur, 44 mm, frackur

14K guld, ankargång, ca 1940, chatelaine i gulmetall och rips, box.

Verknr 13411360, Boettnr 11489-46, Boett signerad Wadsworth

Bruksskick. Skadad urtavla.

Klubbat pris
1 600
152
174
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
20 sep 2017 17:55
1 600 SEK
19 sep 2017 13:40
1 500 SEK
18 sep 2017 11:37
500 SEK
Carl  Palmegren
Carl Palmegren
Ansvarig specialist klockor
+46 (0)739 40 08 23