Regitze Overgaard

(Danmark, Född 1946)
Regitze Overgaard
(Danmark, Född 1946)

REGITZE OVERGAARD, 'Zephyr' hänge, sterlingsilver för Georg Jensen, Danmark, efter 1945.

Modell nr 500. Hängets höjd ca 7,5 cm. Kedja, ankarelänk, också av Georg Jensen. Kedjans längd ca 58 cm. Totalvikt ca 33,4 g.

Bruksslitage, mindre repor.

Klubbat pris
1 000
96
108
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
10 sep 2017 22:20
1 000 SEK
31 aug 2017 17:49
950 SEK