MINAS SPIRIDIS

(Grekland, Född 1938)
MINAS SPIRIDIS
(Grekland, Född 1938)

MINAS SPIRIDIS, hänge, sterling silver samt guld för Georg Jensen, designerad 1990-tal.

Vågformat. Modell nr 254. Stämpelsignerad 'Minas Spiridis'. Höjd ca 3,4 cm. Tillsammans med tygtråd. Längd ca 70 cm. Totalvikt ca 20 g.

Bruksslitage.

Klubbat pris
1 400
124
131
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
10 sep 2017 22:01
1 400 SEK
10 sep 2017 21:27
1 300 SEK
10 sep 2017 21:27
1 200 SEK
10 sep 2017 21:27
1 100 SEK
10 sep 2017 18:26
1 000 SEK
10 sep 2017 17:01
750 SEK
4 sep 2017 22:52
700 SEK
1 sep 2017 18:40
550 SEK
29 aug 2017 17:11
500 SEK