Jacqueline Rabun

(USA, Född 1961)
Jacqueline Rabun
(USA, Född 1961)

JACQUELINE RABUN, 'Artist Heart of the Year', medaljong sterling silver för Georg Jensen, Danmark, designår 2007.

Droppformad medaljong öppnas för att forma en hjärta. Stämplat på insidan. Hängetshöjd ca 4,2 cm. Tillsammans med en ankarlänk kedjan, också av Georg Jensen. Längd ca 90 cm. Totalvikt ca 38,2 g.

Bruksslitage, mindre repor.

Klubbat pris
2 400
213
222
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
10 sep 2017 21:54
2 400 SEK
10 sep 2017 21:54
2 255 SEK
10 sep 2017 21:53
2 200 SEK
10 sep 2017 19:43
2 000 SEK
10 sep 2017 15:01
1 900 SEK
10 sep 2017 8:35
1 800 SEK
7 sep 2017 17:58
1 700 SEK
7 sep 2017 17:58
1 666 SEK
7 sep 2017 17:30
1 600 SEK
29 aug 2017 23:00
1 500 SEK